Петък, 08 Ноември 2013 02:00
”Марек” не успя срещу ”Пиаченца”

Вицешампионът на Италия „Пиаченца” победи българския шампион „Марек Юнион Ивкони”, за да заеме второто място в групата, а дупничани останаха на четвърто.

Още в началото на първия гейм „Пиаченца” започна да трупа преднина и (8:5). До второто техническо прекъсване италианците водеха със 7 точки, а в края направиха разликата двуцифрена – 21:11, която запазиха и до самия край на гейма – 25:15.

Втората част започна по-равностойно, „Марек” не позволяваха на противника да поведе с голяма преднина, но след 10:10 атакана на Йорданов беше в аут, а Симон реализира контра. Наказателната акция на „Пиаченца” продължи с ас на Ветори, блокада и контра на де Чеко. Така италианците поведоха с 4 точки (16:12). Колебливата игра на „Марек” продължи, българите направиха няколко грешки (19:12), след които намалиха разликата до 20:17, 22:20, но „Пиаченца” записаха и този гейм в своя актив.

В третата част домакините поведоха с 3:1, но българите успяха да обърнат резултата и поведоха за първи път в мача (7:6, 8:7). Играта точка за точка продължи, докато при 12:11 „Марек” успяха да поведат с 3 (14:11) и запазиха преднината си и на техническото прекъсване (16:13). В края на гейма българският тим бе напред (23:21), но „Пиаченца” не позволиха да спечелят и сложиха край на мача при 26:24.

След изиграването на първите три срещи от всяка група предстои кратка почивка, а следващият (4-и кръг) е на 5 декември, когато дупничани са домакини на „Паиченца”, отново в Самоков.