Петък, 06 Декември 2013 02:00
”Марек” не успя срещу ”Копра Елинор” Пиаченца

В срещата реванш между двата отбора, играна вчера вечерта в „Арена Самоков”, българският шампион „Марек Юнион - Ивкони”  загуби с 3:0 гейма от италианския вицешампион „Копра Елинор” Пиаченца.

Срещата започна отлично за дупничани, които поведоха с 2:0 точки и успяха да запазят преднината си до първото техническо прекъсване. След това момчетата на Найден Найденов продължиха да бъдат по-добрия отбор на терена. На второто техническо прекъсване резултатът отново бе в полза на „Марек” (16:14). В края на гейма дупничани позволиха на „Копра Елинор” да изравни резултата (23:23). Пиаченца първи достигнаха до гейм пойнт при 24:23, „Марек” изравниха, но при следващата възможност италианците успяха и записаха първия гейм в своя полза.

Втората част започна равностойно, но след 3:3 последва серия за „Копра Елионор”, след която гостите поведоха с 5 точки (3:8). До края на гейма италианският тим бе по-добрият на терена и заслужено записа и тази част в своя актив (19:25).

Третият гейм започна много по-добре за гостите, които поведоха с 6:0. До самия край дупничани не успяха да намерят своя ритъм на игра и отново останаха без спечелен гейм срещу италианския вицешампион, след 14:25 в последната част.