Петък, 06 Декември 2013 02:00
КВК-Габрово загуби злощастно срещу Префаксис

Българският представител в турнира за купата на CEV загуби първия осминафинален мач срещу белгийския отбор Префаксик (Менен).

Двубоят се изигра в залата на Кнак в Рьозеларе късно снощи. Срещата започна равностойно, като първия гейм завърши 26:24 в полза на българския вицешампион. Втората част протече сравнително лесно за габровлии, които го затвориха при резултат 25:18. Следващите два гейма вървяха точка за точка, но и двата отидоха в актива на белгийците с по две разлика: 25:23 и 27:25. Така дойде тайбрека, в който домакините успяха да отворят минимална разлика в началото и я задържаха до края на гейма – 15:13. Префаксис спечели с 3:2 гейма и си осигури успех преди реванша в Габрово след седмица.