Четвъртък, 03 Декември 2015 12:32
Волейболистите на "Марек" отстъпиха на германците в три гейма
Волейболистите на "Марек" отстъпиха на германците в три гейма Снимка: cev.lu

Българският първенец  "Марек Юнион-Ивкони" (Дупница) загуби с 0:3 (18:25, 20:25, 17:25)  при визитата си на германския "Берлин Ресайклинг Волей"с (Берлин) в мач от предварителна група "А" на Шампионската лига. Момчетата на Найден Найденов се опитаха да се противопоставят на силния си съперник, но нямаха сили да вземат гейм. Най-добро представяне те записаха във втората част, когато поведоха с 8:6, продължиха да бъдат равностоен съперник и едва в края се пропукаха.

Станислав Величков се отличи с 9 точки (1 блокада, 47 % в нападение), а Ангел Велков добави 8 (62 % в атака). За домакините австралиецът

Пол Керъл реализира 15 точки (56 % в нападение), Роберт Кром добави 13 (1 ас, 1 блокада, 55 % в атака).

Статистика от мача виж тук.

Така Марек записа трета загуба до сега , като остава на последно място във временното класиране без точков актив и само един спечелен гейм до момента. Следващият двубой на тима от Дупница е отново срещу Берлин РВ - този път като домакин на 16-ти декември от 18:30 ч.