Понеделник, 24 Февруари 2014 02:00
Волейболна надпревара посветена на Националните отбори на България – мъже и жени.

Тимовете на ПГИ „Робер Шуман” и  ПМГ „Акад. Н.Обрешков”  при юношите и ГПЧЕ „Екзарх Йосиф” при девойките- шампиони в първенството на „Ученическа волейболна лига” 2013/2014г

Приключи волейболна надпревара  на на „Ученическа волейболна лига” посветена на Националните отбори на България – мъже и жени класирали се за Световните първенства за 2014г. Главния организатор на лигата Сашо Панчев – учител по ФВС в ПТГ „Шандор Петьофи” обяви класирането на специална церемония под бурните аплодисменти на препълнената спортна зала на ОУ „Васил Левски”.Там  се състоя и последната и най- интересна среща на първенството при юношите 11-12кл. Шампионите от ПГИ„Робер Шуман”  водени от треньорката си Румяна Русева победиха  с 3:0 гейма  тима на ГПЧЕ „Екзарх Йосиф” и с 16т. заслужи и шампионската си титла. За второ и трето място спориха отборите на ГПЧЕ „Екзарх Йосиф”  и ПМГ „Акад. Н. Обрешков”, които завършиха с еднакъв брой точки – 7. Езиковата се оказа с повече победи и зае второто място. Четвърти останаха за ПТГ „ Шандор Петьофи”-с 5 т. За най- полезен бе обявен  Октай Мустафа, а за най- добър волейболист Филип Радев.

При девойки 8-12 кл. шампионската титла убедително спечели отбора на ГПЧЕ „Екзарх Йосиф” с 23т. воден от учителката Невена Иванова, втори останаха момичетата ПГИ „Робер Шуман” с 18т., на трето място завърши  ПМГ „Акад. Н.Обрешков” с 9т., четвърти ПТГ „ Шандор Петьофи”-6т, а пети УСК „ОУ В.Левски”. За най- полезна състезателка бе определена Мадлен Донева.

При юношите 8-10 кл. на първо място се класира тимът на  ПМГ „Акад. Н.Обрешков”-10т. с треньор Георги Димитров, втори са ПГИ „Робер Шуман”-7 т. Най- полезен за отбора си бе Иван Кръстев от победителите.

Призьорите бяха наградени с купи, медали и маркови волейболни топки „Гала”, подсигурени от президента  на БФВ - Данчо Лазаров и  председателя на УСК „ОУ Васил Левски” гр.Разград - Адриан Шишманов. Наградите връчиха Дениз Мустан – гл. експерт в Министерството на физическото възпитание и спорта/ МФВС/ и Здравко Душков председател на ОК за ФВФСТ- Разград.