Сряда, 05 Февруари 2014 16:00
Четвъртфиналистите за Купа България

Осем отбора продължават в битката за Купа България. Само един от тях е от втория ешелон.

Виктория Волей е единственият тим от Висшата лига, който продължава в турнира за Купата.

В неделя пловдивчани победиха „Черно море БАСК” с 3:0 у дома и си осигуриха място на четвъртфинал.

„УНСС” оказаха съпротива на „ЦСКА”, но не успяха да победят и отпаднаха от надпреварата след 0:3.

Третият отбор от Висшата лига Тетевен Волей бе на крачка от продължаване в следващата фаза. След като водеха с 2:0 на Левски Боол, момчетата от Тетевен позволиха на „сините” да обърнат резултата в своя полза и след 2:3 приключиха участието си в тазгодишното издание на Купа България.

Водачът в класирането във Висшата лига „Миньор” не успя срещу втория в Суперлигата „КВК - Габрово” и загуби с 3:1 гейма.

Миналогодишният носител на титлата „Марек Юнион Ивкони” победи „Пирин” с 3:1 гейма и също продължава напред.

„Ботев” отново показа силна игра у дома и затрудни отбора на Монтана, но в карйна сметка загуби с 1:3 гейма и приключи участието си в турнира.

Напук на всички прогнози за трудно победа за Арда-Кърджали в Добрич, отборът на Добруджа 07 зарадва феновете си с чиста победа и се класира на четвъртфинал.

Днес ще стане известен и последният отбор, който ще игаре в следващата фаза на турнира за Купа България. В столичната зала „Панайот Пондалов” „Славия” е домакин на „Нефтохимик 2010”.

Утре, след жребий, ще станат ясни и двойките за третата фаза на турнира.