Националите Георги Стоянов & Кристиян Петров завършиха със сребърните медали

• 3
  • 4

Всички новини

• Министър Кралев награди волейболните ни националки +

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев връчи почетни медали на ММС на българските волейболистки, които спечелиха титлите от Златната Европейска лига (19 май - 17 юни) и междуконтиненталната Чалънджър купа (20-24 юни). Със спечелването на турнира в перуанската столица Лима представителният ни тим си гарантира място и сред най-добрите 16 още
  • Най-младите ни националки посетиха Шипка и Бузлуджа +

Урок по история имаха най-младите ни националки, момичета под 16 години, които са събрани на лагер в Казанлък. В почивния си ден волейболистките ни, водени от треньорката Теодора Бечева и нейния помощник Деян Боюклиев посетиха историческия паметник на връх Шипка. Те го разгледаха, като не пропуснаха и да се увековечат още
  • България със сребърните медали на Балканиадата в Македония +

Националите Георги Стоянов & Кристиян Петров завършиха със сребърните медали на Балканиадата по плажен волейбол за мъже и жени под 22 години в Щип, Македония.  На финала на надпреварата "плажните ни лъвове" отстъпиха на Молдова с 0:2 (17:21, 20:22) в оспорван и зрелищен мач и приключиха на второ място в още
  • Плажните лъвове на финал на Балканиадата в Македония +

Националната ни двойка Георги Стоянов & Кристиян Петров се класираха на финал на Балканиадата по плажен волейбол за мъже и жени под 22 години в Щип, Македония. Плажните "лъвове" се наложиха  безапелационно над Албания с 2:0 (21:17, 21:16) в първия полуфинал от надпреварата.    На финала нашите момчета ще изправят още
  • Националите започват подготовка за световното на 16 юли +

Мъжкият ни национален отбор по волейбол ще започне подготовка за предстоящото през септември Световно първенство в България и Италия, в началото на следващата седмица. Селекционерът Пламен Константинов събира първоначално състезателите в София. В разширения състав са включени 21 волейболисти, като те започват тренировки в понеделник, 16 юли.  Първата седмица от още
  • България с три двойки на Балканиадата по плажен волейбол +

България ще участва с три двойки на Балканиадата по плажен волейбол за мъже и жени под 22 години. Надпреварата ще се проведе от 13-и до 15-и юли в Щип, Македония. Страната ни ще бъде представена от един тандем при силния пол и от два при дамите. В схемата при мъжете още
  • Националките срещат Белгия в първи контроли преди световното +

Женският национален отбор по волейбол на България, който е воден от Иван Петков ще играе с Белгия два приятелски мача на родна земя, като част от подготовката за световното първенство в Япония (29 септември - 20 октомври).   Контролите между двата тима са договорени за 9 и 10 август, като ще още
  • САЩ приемат финалите на Волейболната лига на нациите в следващите три години +

САЩ ще бъде домакин на финалите във Волейболната лига на нациите при мъжете през следващите три години. Новината бе съобщена официално по време на спора за титлата на тазгодишната надпревара в Лил (Франция), както и на сайта на Международната федерация по волейбол (ФИВБ). Припомняме, че във финалния двубой Русия победи още
  • Максим Михайлов - MVP на Лигата на нациите +

Диагоналът на Русия Максим Михайлов получи поредно признание за отличните си изяви на волейболното поле, като бе обявен за Най-полезен играч (MVP) на първото издание на Волейболната лига на нациите. 30-годишният волейболист бе реализатор с 19 точки за победата на Русия над  Франция във финалния двубой от турнира в Лил, още
  • Русия спечели първото издание на Волейболната лига на нациите +

Русия стана шампион в първото издание на Волейболната лига на нациите при мъжете. Състезателите на треньора Сергей Шляпников надиграха миналогодишния носител на титлата в Световната лига Франция с 3:0 (25:22, 25:20, 25:23) във финалния двубой на турнира, който се игра във френския град Лил. Въпреки домакинството и подкрепата на публиката, французите още